Mobilní telefony - nové třídní pravidlo

přidáno: 22. 1. 2019 6:33, autor: Markéta Davídková

Vážení rodiče,

možná se Vám doma již děti zmínily o mém úmyslu vytvořit nové pravidlo v naší třídě. Jde o mobilní telefony a velkou přestávku. Já sama mám technologie velmi ráda, ale říkám si, že nic nenahradí přímý kontakt s kamarády. Chtěla bych aby alespoň o velké přestávce (20 minut) si děti povídaly mezi sebou, hrály deskové hry, které máme k dispozici a utužovaly vztahy. Ten pohled, když přijdete do třídy (samozřejmě ne jenom naší) a děti mají rozzářené obličeje modrým světlem, sedí sice vedle sebe, ale věnují se hrám v telefonu, je smutný. Není to tak, že jsou „na telefonu“ všichni, ti kteří nejsou, tak se dívají většinou hráčům přes rameno. Jen málo dětí tráví čas s kamarády bez telefonu a baví se společně.

Tímto bych Vás chtěla požádat o vyplnění dotazníku, který najdete zde v odkazu nebo na našich třídních webových stránkách. Zajímá mě Váš názor a zda s tímto pravidlem souhlasíte.

Pravidlo by bylo: O velké přestávce jsou mobilní telefony schované v taškách, nepoužíváme je. Pokud někdo pravidlo poruší, bude telefon odebrán TU a vrácen na konci vyučovacího dne.

Děkuji a přeji hezký den s spoustu sil do druhého pololetí.

Comments